• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Akıllı Tahta ve Duyuru Paneli
Akıllı Tahta ve Duyuru Paneli

Sınıflara yapılan en yüksek maliyetli teknolojik araç olan Akıllı Tahtalar doğru kullanıldığında okulda inanılmaz kolaylık sağlarken, yanlış kullanıldığında ise malesef tehlike kutusuna dönüşebiliyor. Bunu engellemek için de en bilindik yöntem USB ile tahta kilitleme ve açma yöntemidir. Ama işin kötü tarafı bu USB bellekler artık herkesde var, öğrencilerde bile... Bu da alınan önlemi boşa çıkarıyor.
Bunun için birçok yazılım firması tahta kilit uygulamaları üretti ve yüksek ücretlerle piyasada satılıyor, ücretsiz olan versiyonları da var elbette, ama bunlar yazılım konusunda tecrübeli, iyiliksever olarak nitelendireceğimiz öğretmen arkadaşlarımızın yaptığı, çoğu zaman geliştirmeye zaman bulamadıkları için ölü program denilen kategoriye düşen yazılımlar olarak tarihte yerlerini alıyorlar.
Bir de bu tahtaların kapalı iken değerlendirilmesi konusu var elbette; "İnternet bağlantısı olan ve 65" gibi devasa büyüklükte bir ekran neden sınıfta öylece beklesin?" sorusu, bizi Akıllı Tahtayı daha etkin kullanma yolunda teknolojik bir harekette bulunmaya itti.
Gelinen noktada Akıllı Tahtalar; öğretmenlerin çok kolay açabilecekleri, ek bir cihaz taşımalarını ortadan kaldıran, aynı zamanda idare tarafından daha etkin kullanılabilen, ve yönetilebilen, kapalı iken Duyuru Paneli olarak kullanılabilen bir yapıya dönüştü.
Şimdi bakalım, nasıl çalışır ve nelere imkan tanır bu sistem...

Sistemin kullanılabilmesi için tek koşul var, bu da Sınıf Bilgilerinin panelde bulunması. Bu zaten SMS sistemini kullanacaksanız panelde kayıtlı. Online E-Okul Veli Bilgi Aktarım modülümüz bu işlemi sizin adınıza dakikalar içinde yapıyor. Hiç bir ek yazılım kullanmadan E-Okul'dan tüm sınıf listelerini anında alabiliyorsunuz.

Web panelden erişebileceğiniz Akıllı Tahta Yönetim sayfasından indireceğiniz kurulum dosyasını Akıllı tahtalarınıza kurabilirsiniz. Sistem kurulum aşamasında gerekli Windows güncelleştirmelerini de yapacak ve size ek iş getirmeyecektir.

İlk açılışta üyelik bilgileriniz ile okulunuzla ve fiziksel sınıfla eşleştirme yapmanız gerekmektedir. Ardından tahtanın her açılışında sistem kendini otomatik başlatacak ve kilitli pozisyonda öğretmen karekodunu veya idareci komutunu bekleyecektir.

Öğretmenlerin tahtaları açabilmeleri için birer hesaplarının olması gerekiyor, sistem bunu düşünüyor ve sizi yormadan, Panel içinden, yine ek yazılım kullanmadan E-Okuldan alacağınız Öğretmen listesinde otomatik alt kullanıcılar açarak öğretmenlerin cep telefonlarına kullanıcı bilgilerini iletiyor. Bu bilgiler ile öğretmenler Mobil uygulamamız üzerinden karekod ile tahtaları açabiliyorlar.

Eğer öğretmenin telefonu yanında değilse, siz idareciler, web paneli kullanarak odanızdan, evinizden veya Mobil uygulama üzerinden dilediğiniz yerden dilediğiniz tahtayı açıp kapatabiliyorsunuz. Hatta idareci ekranında Akılı Tahtanın enerjisini dahi kesip, kapatabiliyorsunuz.

Tahtalar kilitli pozisyonda iken, ekranın %65 lik kısmını aynı zamanda bir duyuru paneli olarak kullanabiliyorsunuz. İdareci ekranından girdiğiniz duyurular tahtaya özel veya tüm tahtalara olmak üzere, farklı şekillerde yayınlanabiliyor ve anlık gösteriliyor. Hatta duyurunun hangi tarih ve saatler arasında olacağına kadar ayar yapabiliyorsunuz.

Eğer sistemle beraber Yoklama Modülünü de kullanıyorsanız işler biraz daha havalı hale geliyor ve tahtanın bir kısmında sınıfa ait ders programı ve o anki dersin özel bilgileri yer alırken, tahta açıkken öğretmene çok kolay bir ekrandan Anlık yoklama almasını sağlayan Entegre Yoklama Modülünü de kullandırabiliyorsunuz.

Yoklama Modülü Hakkında Detaylı Bilgileri bu linkten inceleyebilirsiniz.

Neler Sağlıyor

Kolay Kontrol

Hem öğretmen hem de idareci tarafından oldukça zahmetli olan Akıllı tahtanın güvenliği çok basit bir yapıya dönüşür ve keyif aldırır.

Kullanılabilirlik

Akıllı Tahtaları gerçek amacına, hatta daha da ileriye yönelik özelliklerle kullanmanıza olanak tanır, yönetimi kolaylaştırır.

Merak Edilenler
Hayır. Sistem kurulumu oldukça basit bir yapıdadır. Bu yüzden size gerekli olan tek kurulum dosyamızı iletiyoruz ve dakikalar içinde tüm okulunuz kullanma hazır hale gelebiliyor.
Bu soruya cevabımız tabii ki evet. Ama ihtiyaç duymayacağınızı, bizi ancak kullanımdan aldığınız keyfi anlatmak için arayacağınızı garanti ediyoruz. Bu süreçte de sizi memnuniyetle ve mutlulukla dinleyebiliriz.
Sistemin çok makul olmak kaydıyla yıllık kullanım bedeli bulunmaktadır, bunun yanı sıra kurulum yapılacak tahta sayısına oranla firmamız size özel teklifler verebilir. Bunun için detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden ya da destek@mektepsms.com adresine göndereceğiniz teklif talebi cevabıyla edinebilirsiniz.