• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Okul Toplu SMS Nedir

Toplu SMS'e en çok ihtiyaç duyan kurumlar şüphesiz eğitim kurumlarıdır. Çünkü özellikle okullar başta olmak üzere eğitim veren kurumların öğrencilerle ve velilerle iletişimde olması ve bu bağı hiç bir zaman koparmaması gerekmektedir. En basitinden veliye duyurulması gereken bir toplantı duyurusu bile bazen öğrenci vasıtasıyla gönderildiği için ulaşmayabiliyor. Bunun sebebi bazen masum bahaneler olurken bazen sonucu felaket doğuracak şeyler olabiliyor.

Öğrencinin devamsızlıkları, sınav sonuçları, okul içindeki durumu, veliyle yapılan faaliyetler ve görüşmeler için sürekli okul-veli arasında mekik dokuyan iletişim kanalları olmak zorundadır. Kurum yetkilileri kimi zaman telefon ile iletişim kurmakta, kimi zaman mektup veya öğrenci ile iletişim kurmaya çalışmaktadır. Fakat bunlar insanı yoran şeyler olup, artık tüm kurumlar Toplu SMS kullanımına yönelmektedir.

Toplu SMS panelleri sayesinde okullar kurumlarından, evinden, dışardan istediği zaman istediği cihaz ile bağlantı kurarak, anında veya dilerse ileri tarih için duyurular, bilgilendirmeler yapabilmektedir. Piyasada oldukça çok sayıda toplu sms firması bulunmakta olup, kimi firma standart özellikler sunarak özel sektöre hitap etmektedir, kimi firma ise belirli bir sektöre yönelerek o sektörün ihtiyaçlarına özel çözümler üretmektedir. Ama özellikle eğitim kurumlarının toplu sms ihtiyacını bir ekmek kapısı gibi görerek, onları kelime oyunları ile içine çeken, bir kaç basit sayfa adı kullanarak okullara özel panel olduğunu ileri süren yüzlerce firma vardır. Bunlardan kimisi özel çalışmalar ve reklamlar yaparak google gibi arama motorlarında üst sıralarda yerini almakta, hatta abartıp defalarca kurum telefonları üzerinden kurumları taciz etmekte ve bünyelerine katmak için çalışma yapmaktadır. Kimi kurum bıkkınlıktan, kimi kurum inandığından bu tip firmalara kaydolmakta ve sonunda pişman olarak gerçek özelliklerin peşine düşmektedir. Tabii bu tip yanılmalar tecrübeye sabit olduğu için, öncesinde kim anlatsa da inanmayacak ve yine insan kendi çizdiği yola gidecektir.

Mektep SMS'in öğretmenlerden oluşan ekibi ve kendi öz sermayesi ile yapmış olduğu çalışmalar Türkiye'de eşi benzeri olmayan özelliklerdir. Çok az sayıda firmaya bu özel hizmetini çözüm ortağı sıfatıyla vermekte olan Mektep SMS, sürekli kendini geliştirmekte ve kullanıcılardan gelen yorumları değerlendirerek ek özellikler peşinde koşmaktadır. "Ne yaparsak en iyisi olsun!" düşüncesiyle çıktığımız bu yolda hemen her özelliğimizi benzersiz yapmaya özen gösterdik. 2019 itibariyle de ürettiğimiz ürünler Tüm Türkiye okullarıyla paylaştık.

Hiç bir kuruma rahatsızlık vermeden, sadece mutlu müşteri referanslarıyla üyelerimize yenilerini katıyor, onlara boş reklam ve vaadler yerine gerçek kullanıcı örneklerini sunuyoruz.
Bir gün tüm okulların Mektep SMS özellikleriyle tanışacağı sevinciyle hep burada sizi bekliyor olacağız.