• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Aşağıya dokunun!

Toplu Devamsızlık

Toplu Devamsızlık Modülü, Devamsızlık Mektubu modülüne benzer bir yapıda çalışmaktadır. Bu iki modül arasındaki temel fark detaylı bilgilerin varlığıdır. Devamsızlık Mektubunda öğrencinin devamsızlık yaptığı tarih ve türünü de göndererek işlemi detaylandırmış olursunuz. Bu modülde ise öğrencinin Toplam Özürlü Devamsızlık Sayısı, Toplam Özürsüz Devamsızlık sayısı ve Genel Toplam Devamsızlık sayısını göndererek ara bilgilendirme yapmış olursunuz.
Bir ara karne gibi düşünülebilecek bu bilgilendirmenin zaman zaman tüm velilere gönderiliyor olması, veliler tarafından olumlu karşılanmaktadır. Hiç devamsızlık yapmayan ya da çok az devamsızlık devamsızlık yapan bir öğrencinin velisi de bu bilgilendirme sayesinde öğrencisine karşı sıcak tavır sergilemekte ve bu da öğrenciyi okula karşı daha da olumlu düşünceler beslemesini sağlamaktadır.

Sağladığı Kolaylıklar

Ara Hatırlatma

Belirli aralıklarda velilere devamsızlık toplamı bilgilendirmesi yapılması, okul için farkındalık yaratır.

Okul Prestiji

Veli, öğrencisiyle sadece sorunlu anlarda değil, tüm zamanlarda ilgilenildiğini hisseder, okul hakkında pozitif olur.

Merak Edilenler
Bu bilgilendirme mesajı zorunlu olmayıp, tamamen okul prestijini artırmaya yönelik bir çalışmadır.
Ayrıca, MEB Yönetmeliğinde yapılan ve aşağıda detayları verilen yönetmeliğe göre bağlı olduğumuz BTK (Bilgi Teknoloji Kurumu) üzerinden yapılan gönderimler de MEB tarafından kabul edilmektedir.
MADDE 36(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.
Hayır. Mektep SMS üzerinden yapılan diğer tüm işlemler gibi bu işlemde de yine tüm okula aynı anda uygulanabilmektedir. Tek ekrandan 2 saniyede devamsızlık verilerini toplayıp, bilgilendirme mesajını dilediğiniz kadar veliye gönderebilirsiniz.
Hayır, kurumlarımızdan bu modül için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.