• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Aşağıya dokunun!

Günlük Devamsızlık
Günlük Devamsızlık

Hemen her gün onlarca, bazen yüzlerce öğrenci devamsızlık yapıyor. Bu durumdan velinin bihaber olması ise öğrencinin devamsızlık yapmayı alışkanlık haline getirmesine sebep oluyor.
Özellikle daha önce farklı toplu sms firmalarından hizmet almış yöneticiler bu bilgilendirmeyi zahmetli olarak adlandırmaktadır. Ama Mektep SMS ile bu işlem de sadece 2 saniye, hem de tek öğrenci için değil, hatta tek sınıf için de değil, tüm okulun günlük devamsızlık bilgilerini kapsıyor ve anında veliye ulaştırıyor.
Bu modülün Devamsızlık Mektubu ve Toplu Devamsızlık modüllerinden farkı, devamsızlık eyleminin ardından mümkün olan en kısa zamanda veliyi bilgilendirmesi ve devam alışkanlığına destek olmasıdır.

Sağladığı Kolaylıklar

Minimum Devamsızlık

Öğrenciler devamsızlık yaptığı anda bildirim gönderildiği için, veli aynı gün bilgilendirilir ve sonraki devamsız eylemlerin önüne geçilmiş olur.

Zamandan Tasarruf

Herhangi ekstra uğraşa gerek kalmadan yapılan bu işlem zamanınızdan çalmaz. Zahmetsizce ve zaman sıkıntısı olmadan kontrolü sağlar, rahatınıza bakarsınız.

Merak Edilenler
MEB Yönetmeliğinde yapılan ve aşağıda detayları verilen yönetmeliğe göre bağlı olduğumuz BTK (Bilgi Teknoloji Kurumu) üzerinden yapılan gönderimler de MEB tarafından kabul edilmektedir.
MADDE 36(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.
Hayır. Mektep SMS üzerinden yapılan diğer tüm işlemler gibi bu işlemde de yine tüm okula aynı anda uygulanabilmektedir. Tek ekrandan 2 saniyede devamsızlık verilerini toplayıp, Devamsızlık bilgisini SMS ile dilediğiniz velilere gönderebilirsiniz.
Hayır, kurumlarımızdan bu modül için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.