• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Mobil ve Akıllı Tahta Destekli Günlük Yoklama
E-Okula Günlük Yoklama Sistemi

Günlük yoklamaları öğretmenler alıyor, gün sonuna kadar sınıflarda kimler var, kimler yok -bir olay yaşanmadıkça- bilemiyorsunuz. Bununla bitmiyor, mesaisi biten öğretmen arkadaşlarımız defterleri ve yoklama fişlerini teslim edip, "hoşça kalın müdürüm" dileğiyle beraber okuldan ayrılıyor. İşte tam bu noktada yeni bir mesai başlıyor; "Devamsızlık Hesaplama ve E-Okula Girme" mesaisi. Bu noktada aslında Mektep SMS'in müşterilerine ücretsiz sunduğu bir kolaylık var, devamsızlıkları zorlu mücadele yaşayarak E-Okula o anda girmek yerine Panele kolayca işleyip, daha sonra E-Okula tek tuşla aktarabileceğiniz, Devamsızlık Aktarım Modülü ile bu süreci hızlandırabiliyorsunuz.
İhtiyaç duyup bu servisi kullanmaya başlayan idarecilerimizden çok güzel öneriler gelmeye başladı, bizler de herzaman olduğu gibi gerçek ihtiyaçlara yönelik kolaylıklar geliştirme yolunda bir adım daha attık ve hayata geçmek üzere olan Akıllı Tahta projemizin içine Anlık Yoklama sistemini entegre ettik. İki kelimeyle söylemesi çok basit görünse de, devasa bir yapı ortaya çıktı ve idarecinin toplamda 1 ila 3 saatini harcadığı işi bir kahve molasına sığdırdığımızı farkettik. Pilot okullarımızda testlerimizi yaptık ve gelen yorumlardan şu sonucu çıkardık; "Müşterilerimize, kahve çekirdeğini veya cezvesini bedava gibi gösterip parasıyla satmak değil, kahveyi usulüyle pişirmeye ve onu huzurla içmeye zaman artıracak teknolojiler üretip kullanıma sunmakmış, asıl marifet ve iyilik hareketi!"
Şimdi bakalım bu sistem neler yapıyor neler yaptırmıyor...

Sistemin kullanılabilmesi için 3 koşul var, bunlar; Sınıf Bilgileri, Öğretmen Bilgileri, Ders Programı. Bildiğimiz üzere bu üç bilginin E-Okula girilmesi bile günler sürüyor, bir de buraya mı gireceksiniz, Hayır! Online E-Okul modüllerimiz bu işlemleri sizin adınıza yapıyor. Yine hiç bir ek yazılım kullanmadan E-Okul'dan tüm sınıf listelerini, öğretmen listelerini ve detaylı ders programlarını anında alabiliyorsunuz. Ardından Seçmeli Ders ayarı ve okul yönetim ayarını maksimum 10 dakikanızı ayırarak güncelliyorsunuz ve veri girişimiz bitti.

Öğretmenlerin yoklama alabilmeleri için birer hesaplarının olması gerekiyor, sistem bunu düşünüyor ve sizi yormadan, E-Okuldan aldığınız Öğretmen listesinde otomatik alt kullanıcılar açarak öğretmenlerin cep telefonlarına kullanıcı bilgilerini iletiyor. Bu bilgiler ile öğretmenler Mobil uygulamamız üzerinden girişlerini yapabiliyorlar.

Bu noktadan sonra öğretmenler ders saatleri içerisinde uygulamayı açtıklarında önlerinde direkt olarak o anda programda olmaları gereken sınıf listelerini görecekler ve yoklamalarını alabilecekler. Hemde bu işlem için uygulamada herhangi bir seçim yapmasına gerek yok, herşey otomatik gelir.

Eğer anında SMS gitmesini istediğiniz ders saatleri varsa, -ki yönetmelik gereği bu ilk ders saati olması gereken bir durumdur- ayar ekranınızda bunu açtığınız sürece yoklamalar belirteceğiniz ders saatinde anında veliye bildirilir, yönetmeliğe de %100 uyum sağlamış olursunuz.

Alınan bu yoklamalar anlık olarak idareci ekranında görüntülenir ve eksik yoklamalar tespit edilerek idareci tarafından güncellenebilir.

Gün bitti, artık yoklamaları yönetmeliğe uygun bir şekilde devamsızlığa çevirerek E-Okula aktarma kısmına geçiyorsunuz ve bu da bizden; tek butonla anında tüm yoklamaları devamsızlığa çevirebilirsiniz. Ardından yine tek butonla bu verileri E-Okula göndermek için ilgili modülümüzü kullanabilirsiniz. Hatta e-okula sadece o anda değil, dilediğiniz gün ve saatte verileri gönderebilirsiniz.

Dilerseniz bu sistemi akıllı tahtayla da birleştirebilir, tahtadan anlık yoklama aldırabilirsiniz. Akıllı Tahta ve Duyuru Paneli ile ilgili detayları bu linkten inceleyebilirsiniz.

Göze Çarpan Kolaylıklar

Zamandan Tasarruf

Zaman ayırmanız gereken bu işlerin hemen hemen tamamını siz idarecilere boş vakit olarak iade eder, öğretmenlerin ise ek vaktini almaz.

Sıfır Zahmet

Yoklama ekranlarında Sınıf, Tarih, Saat, Ders gibi seçeneklerle uğraştırmadan, doğru listeyi anında öğretmenin önüne getirir.

Merak Edilenler
Hayır. Sistemin çalışması için gerekli olan tüm verileri E-Okuldan aktarabilir, anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Size ek bir iş yükü çıkarmaz, aksine yükünüzü hafifletir.
Hemen her hizmetimizi ücretsiz sunduğumuz doğru, fakat bu sistemin stabil çalışması için verilerin online ve yüksek güvenlik gerektiren bir sunucuda barınması gerekmektedir. Diğer hizmetlerimiz SMS kredilerine ihtiyaç duyan bir yapı ile çalıştığı için sunucu maliyetlerini SMS satışlarından karşılamaktadır, fakat bu modülümüz SMS sisteminden bağımsız ve tamamen Okul-İdareci-Öğretmen üçlüsünde oluşan iş yükünü azaltmak için çalışan bir yapıdadır. Bu sebeple, yoklama sistemi için müşterilerimizden yıllık lisans bedeli adıyla çok makul bir ücret talep edilmektedir. Akılı Tahta ve Duyuru Paneli ile beraber kullanılması durumunda özel indirimler yansıtılmaktadır. Fiyat teklifi almak için temsilcilerimizle görüşebilir ya da bize destek@mektepsms.com adresinden yazabilirsiniz.