• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Toplu SMS Raporlama Sistemi

Mesaj göndermeyi bir türlü yapıyorsunuz, peki ya raporlama, işin en önemli kısmında net bilgiler alabiliyor musunuz? Ya da kredi iade işleminin tam gerçekleştiğinden ne kadar eminsiniz?

Toplu SMS Raporları

Toplu SMS sistemlerinin her biri öncelikle STH firmaya bağlıdır. STH firmalar da ara bağlantılar kullanarak GSM operatörlerine mesajları iletir. İşlemin ardından operatörler bir rapor gönderir. Bu raporlar kesinlikle hata barındırmaz. İletilen veya iletilmeyen tüm numaralara ait bir rapor döner.
Bu sistemin asıl amacı kullanıcıya şeffaf veriler sunmaktır. Ama piyasada bulunan bir çok firma, herhangi yaptırımı bulunmaması gerekçesiyle müşterilerine sundukları raporlarda bazı oynamalar yapmakta ve yapması gereken kredi iadelerini minimum miktarlara indirmeye çalışmaktadır. Bu da kullanıcıların satın aldıkları paketlerdeki birim fiyatların belirsiz duruma gelmesine yol açmaktadır.

Mektep SMS olarak Raporlama konusunda farklı uygulamalar geliştirerek, GSM Operatörü-STH firma arasında yaşanması muhtemel iletişim sorunlarını da ortadan kaldırdık ve çift taraflı raporlama sistemini devreye koyduk. Bu sistem sayesinde rapor kayıpları %0 olarak netleştirilmiş ve müşteri ekranlarına tüm rakamlar entegre edilmiştir.