• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
E-Okul Veri Transferi

E-Okul Veri Transferi kesinlikle kurallara aykırı bir şekilde ve izinsiz E-Okuldan veri aktarımı yapan bir yapı değildir.

Sistem, kurum yöneticisinin 256 Bit SSL sertifikasına sahip Web Panel üzerinden kendi isteğiyle E-Okul Kullanıcı Adı ve şifresiyle giriş yaparak, kendi yapacağı veli bilgilerini alıp, toplu sms paneline aktarma süresini gözle görülür seviyede minimize etmek amacıyla kullandığı bir yapıdan oluşmaktadır. Kullanıcının herhangi bir bilgisi sistem tarafından kaydedilmez. SSL sertifikası kapsamında bu bilgilerin kaydedilmesi mümkün değildir. Ancak ve ancak kullanıcı giriş işlemlerini daha hızlı yapabilmek için Beni Hatırla kutusunu işaretlerse, sistem özel şifreleme algoritmalarıyla güvenlikli sunucuda saklar ve tekrar aynı kullanıcının girişi esnasında kullanır. Bu yapı tamamen kurum yöneticilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmakta olup, sadece online panellerde mümkün olan bir yapıdır. Herhangi bir masaüstü yazılımda bu tip SSL sertikaları bulunmamaktadır, bu yüzden güvenli olmayan masaüstü yazılımları üyelerimize sunmamaktayız.

 ÖNEMLİ UYARI:  Masaüstü yazılımlara SSL Sertifikası entegre edilememektedir. Bu yüzden piyasada bulunan masaüstü yazılımlarla veli bilgilerini aldığını iddia eden firmalara itibar etmeyiniz...

Veli İletişim Bilgilerini Alma Modülü
  • Öğrenci Bilgileri: Öğrencinin adı, soyadı, okul numarası, sınıfı, doğum tarihi ve seçili olduğu veli bilgisi (anne,bana, diğer) alınır ve panele sınıflar halinde kaydedilir.
  • Veli Bilgileri: Anne ve Baba bilgilerinin yanı sıra veli olarak seçili olan kişi farklı ise bu bilgi de alınır. İçeriğinde Ad,Soyad ve Telefon bilgileri yer alır. Her bir öğrencinin içeriğine kaydedilir. Mesaj gönderim alanlarında Anne ve Babaya ayrı ayrı veya her ikisine de mesaj gönderme özellikleri bulunmaktadır.