• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Okul Mesaj Sistemine Neden İhtiyaç Duyar

Bir okul için mesaj sistemi aslında elindeki güçtür. Çünkü her bir öğrenci velisine ayrı ayrı ve anında ulaşmak başka hiç bir iletişim aracıyla mümkün değildir.

Günümüzde bir okul mesaj sistemini kullanmadan elbette zor bir süreç geçirecektir. DÜşünsenize devamsız öğrencilerin her birini telefonla aramak, ya da pasiyonunuz var ve tüm velilere öğrencisinin çıkış tarihini ve adresini telefonla bildirmek ne kadar zor bir iş. Buna dakikalar yetse, sabır yetmez, sabır yetse sağlık yetmez...

İşte bu yüzden toplu sms okul için bir ihtiyaç haline geliyor ve kullanmak bir çok açıdan okulun faydasına oluyor. Bu sayede hem bilgilendirmeler iş işten geçmeden, zamanında yapılıyor, hem ekonomik bir süreç işliyor hem de boşa harcanacak onca emek yerini enerjinizi daha verimli kullanabileceğiniz faaliyetlere bırakıyor. Bir de bunların sadece okul yönetiminin sırtında olduğunu düşünürseniz, emin olun bu yazımızda ne kadar önemli bir durumdan bahsettiğimizi anlayacaksınız.

Ama tabii okul mesaj sistemi olarak kullanacağınız panelin de önemi büyük. Kimi firma klasik sms paneli sunarken Mektep SMS daha modüler yapıyla E-Okul üzerinden tüm verileri alan ve ekstra yazılım kullandırmadan istediğiniz her bilgisayardan, her ortamdan bunu kullanmanıza izin veren bir yapı sunmaktadır.