• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Okullar İçin Toplu SMS'in Önemi

Toplu SMS Kuşkusuz tüm sektörlerin ihtiyacıdır. Değişen ve gelişen iletişim sektörüne ayak uydurarak, velilerle daha hızlı haberleşmek için okullar da artık Toplu SMS'i tercih etmektedir.

Tüm okulların en yorucu işi kuşkusuz veli iletişimidir. Kimi velinin yoğun iş temposu, kimi velinin ilgisizliği sebebiyle kurum yöneticileri iletişimde zorlanmaktadırlar. Bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar Veli Toplantıları büyük bir heyecanla geçerdi, tüm veliler toplantılara katılır, ve öğrenci hakkında genel bilgi sahibi olurlardı. Bu durumun hem olumlu hem olumsuz yanları vardı elbette. Şimdiye nazaran daha geniş bilgi paylaşımı yapılıyordu ama sadece belirli zamanlarda olduğu için güncel bilgilerin sahibi olamayan veli de okuldan bihaber yaşıyordu.

Artık çağımızda hız çok önem kazandı. İnsanlar istedikleri şeylere anında sahip olmak istiyor. Bunlar bazen bir eşya, bir araba olurken, bazen bir haber de olabiliyor. Veli sıfatındaki insanlar da artık yoğun iş temposunun arasında öğrencisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyor; okula gelemiyor, fırsat bulup öğretmeni arayamıyor, ama bilgi de istiyor. Bu durumda yine tek çare toplu sms oluyor. Ama buradaki ihtiyacı da ne yazık ki standart toplu sms panelleri karşılamıyor. Bunlar aksine işi daha da zorlaştırıyor.Çünkü okulda her bir öğrencinin bilgileri ve verileri farklı. Bu durumda detaylı bir bilgilendirme yapmak için okullar için hazırlanmış bir panel ihtiyacı doğuyor.