• 0850 888 8160
 • destek@mektepsms.com
E-Okul SMS Nedir

E-Okul SMS olarak adlandırdığımız hizmet kesinlikle kurallara aykırı bir şekilde ve izinsiz E-Okuldan veri aktarımı yapan bir yapı değildir.

Sistem, kurum yöneticisinin 256 Bit SSL sertifikasına sahip Web Panel üzerinden kendi isteğiyle E-Okul Kullanıcı Adı ve şifresiyle giriş yaparak, kendi yapacağı işlemlerin süresini gözle görülür seviyede minimize etmek amacıyla kullandığı bir yapıdan oluşmaktadır. Kullanıcının herhangi bir bilgisi sistem tarafından kaydedilmez. SSL sertifikası kapsamında bu bilgilerin kaydedilmesi mümkün değildir. Ancak ve ancak kullanıcı giriş işlemlerini daha hızlı yapabilmek için Beni Hatırla kutusunu işaretlerse, sistem özel şifreleme algoritmalarıyla güvenlikli sunucuda saklar ve tekrar aynı kullanıcının girişi esnasında kullanır. Bu yapı tamamen kurum yöneticilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmakta olup, sadece online panellerde mümkün olan bir yapıdır. Herhangi bir masaüstü yazılımda bu tip SSL sertikaları bulunmamaktadır, bu yüzden güvenli olmayan masaüstü yazılımları üyelerimize sunmamaktayız.

Sistemi kullanmak için Ücretsiz Üyelik yapmanız yeterlidir. Panelimize kayıt olduktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizi arayarak, gerçek bir okul olduğunuzu tespit edip, E-Okul modülünüzü kullanıma açacaktır. Tüm testlerinizi güvenle yapabilir, aklınıza takılan sorular için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 ÖNEMLİ UYARI:  Masaüstü yazılımlara SSL Sertifikası entegre edilememektedir. Bu yüzden piyasada bulunan masaüstü yazılımlarla veli bilgilerini aldığını iddia eden firmalara itibar etmeyiniz...

E-Okul Modülü ile Yönetimi Kolaştırın

Türkiye'de ilk defa Mektep SMS tarafından geliştirilen bu uygulama ile daha önce hiç şahit olmadığınız kadar hızlı devamsızlık, sınav sonucu, evci izin bilgileri ve tabii ki veli iletişim bilgileri aktarımı yapacak ve saniyeler içinde tüm işlemlerinizi tamamlayacaksınız.

 • Veli Bilgileri

 • Devamsızlık

 • Sınav Sonucu

 • Evci İzin Detayı

Devamsızlık modülleri klasik şekilde sadece toplam devamsızlık değil, tüm detaylarıyla panele entegre şekilde sunulmaktadır.

Devamsızlık Türleri
 • Devamsızlık Mektubu: E-Okul üzerindeki devamsızlık mektubunun orjinal formatını veliye gönderir ve okunma durumlarını panele yansıtır.
 • Toplam Devamsızlık: Toplam Özürlü, Özürsüz Devmasızlıkları her bir öğrenci için listeler. Siz istediğiniz öğrenci bilgilerini anında gönderirsiniz.
 • Günlük Devamsızlık: İster bugüne ait ister önceki günlere ait devamsızlıkları, tipleriyle beraber anında veliye gönderebilirsiniz.
E-Pansiyon Evci İzin Bilglendirme
 • Giriş-Çıkış Tarih ve Saati: Öğrencinin pansiyondan ayrılacağı ve geri döneceği tarih ve saat sistemden otomatik olarak alınır. Veliye detaylı bir şekilde iletilir.
 • Evci Adresi: Öğrencinin belirtilen tarih aralığında hangi adreste olacağı bilgisi sistemden alınır ve mesaj içeriğinde bu bilgi de yer alır.
Veli İletişim Bilgilerini Alma Modülü
 • Öğrenci Bilgileri: Öğrencinin adı, soyadı, okul numarası, sınıfı, doğum tarihi ve seçili olduğu veli bilgisi (anne,bana, diğer) alınır ve panele sınıflar halinde kaydedilir.
 • Veli Bilgileri: Anne ve Baba bilgilerinin yanı sıra veli olarak seçili olan kişi farklı ise bu bilgi de alınır. İçeriğinde Ad,Soyad ve Telefon bilgileri yer alır. Her bir öğrencinin içeriğine kaydedilir. Mesaj gönderim alanlarında Anne ve Babaya ayrı ayrı ve ya her ikisine de mesaj gönderme özellikleri bulunmaktadır.