• 0850 888 8160
  • destek@mektepsms.com
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Aşağıya dokunun!

Devamsızlık Mektubu

Okulların en büyük problemi şüphesiz devamsız öğrenciler. Bu konuda da iş yine yöneticiye düşmekte olup, veliyi öğrenci devamsızlığı hakkında bilgilendirme zorunluluğu doğmaktadır. Yoğun devamsızlığı olan öğrencilerde Günlük Devamsızlık bildirimleri veya Toplu Devamsızlık bildirimleri bazen yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden MEB, E-Okul sistemi üzerinden alınabilecek bir çıktı ile öğrenci devamsızlık detaylarını, günler ve devamsızlık tipleriyle beraber veliye postayla gönderme imkanı sağlıyor. Postayla göndermek illaki zor ve maliyetli bir iş, ama bu bildirimi yapma zorunluluğundan dolayı kurumların eli-kolu bağlı durumda.
İşte bu noktada Mektep Yazılım bir ilke imza atarak, tamamen ücretsiz şekilde Orjinal Devamsızlık Mektubu formatında bir dosya oluşturarak velinin cep telefonuna gönderebilme hizmetini okulların kullanımına sunuyor. Modül üzerinden gönderilen mesajda bulunan linkte tıklayan veli, tüm detayları inceleyebiliyor, dilerse kuruma not yazabiliyor. Kurum da mektubun okunma durumunu ve detaylarını panelden anlık takip edebiliyor.

Sağladığı Kolaylıklar

Düşük Maliyet

Posta ile gönderdiğinizde doğacak ek maliyetleri ortadan kaldırarak, sadece 1 SMS ile aynı yükümlülüğü yerine getirmenize olanak tanır.

Etkileşimli Yapı

Velinin mektubu okuma durumu ve verdiği tepki gibi detayları anında gözlemleyerek, kontrollü bir bilgilendirme yapmanızı sağlar.

Merak Edilenler
MEB Yönetmeliğinde yapılan ve aşağıda detayları verilen yönetmeliğe göre bağlı olduğumuz BTK (Bilgi Teknoloji Kurumu) üzerinden yapılan gönderimler de MEB tarafından kabul edilmektedir.
MADDE 36(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.
Hayır. Mektep SMS üzerinden yapılan diğer tüm işlemler gibi bu işlemde de yine tüm okula aynı anda uygulanabilmektedir. Tek ekrandan 2 saniyede devamsızlık verilerini toplayıp, Mektubu SMS ile dilediğiniz kadar öğrenciye gönderebilirsiniz.
Hayır, herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Mümkün olduğu sürece de etmeyeceğiz. Bu hizmet firmamıza illaki yük getirmekte, fakat Mektep SMS sadece Toplu SMS firması değil, eğitim kurumlarına gönül bağı ile bağlanmış 2 yazılım uzmanı öğretmenin kurmuş olduğu bir firmadır.